DEVÍ

Mgr. Helena Deví Mošnová CBS

Hradec Králové - Trutnov - Praha

O MNĚ

Jak to všechno začalo

Terapeuticky pracuji s lidmi již dvacet let – vystudovala jsem sociální práci, absolvovala spoustu terapeutických výcviků (krizová intervence, Rogersovská psychoterapie, arteterapie, systemické koučování atd.) a asi před třinácti lety jsem poprvé přičichla k tantře.

A, světe div se, první bylo Mohendžodáro….

Dlouho (jakože fakt dlouho, asi několik let) jsem tenkrát zvažovala, do čeho se pustit. Tantra, rozšířené možnosti sexuality a intimity mě vždycky hodně zajímaly, ale taky jsem měla strach vyrazit sama na tantrický výcvik. Mohendžodáro mě tenkrát zaujalo – byla to ženská skupina, bylo to o sexualitě a tantře, ale vlastně to bylo cvičení, jóga…. ulevilo se mi…tam jsem jet mohla 🙂 A tak to vlastně všechno začalo. Ten první víkend tenkrát mě nasměroval dále.

Začala jsem se pak věnovat také reiki a energetické práci, tančila orientální a africké tance. Dále jsem rozvíjela to, co už jsem uměla a dělala - sociální a terapeutickou práci s lidmi. A Mohendžodáro mě inspirovalo a provázelo, ze základního kurzu jsem čerpala docela dlouho a mateřský okruh přidala ke cvičení klasické jógy.

Myslela jsem si, že mi "to" spadne z nebe

Jenže jsem taky byla ve vztahu s mým mužem, což bylo úžasný, ale nejspíš jsem nějak měla pocit, že to všechno půjde samo. I když mě cesta tantry vždycky lákala a zajímala, nějak jsem nabyla dojem, že ve vztahu to přece vždycky funguje samo…. sex, emoce, vztah, život…to všechno prostě je a všechno je v pohodě, funguje to a my se máme spolu krásně. Tak jasně, nějakou dobu ano…však víte. Dodnes vlastně úplně nevím, co jsem si myslela, že mi to spadne z nebe nebo co a „lusk“  a celotělový orgasmus a “lusk“ život bez krizí a hádek….asi to znáte, tak jednoduché to zase nebylo 🙂 Každopádně jsem asi zlenivěla a měla pocit, že pro vztah a vlastně i pro sebe nemusím nic moc dělat, aby to fungovalo. A tuhle cestu jsem tak trochu odsunula.

Něha přináší více než tvrdost

No, a pak jsem otěhotněla, narodilo se nám první miminko a byl to docela hukot. Změna komplet celého způsobu bytí a žití… můj nejstarší mě naučil vědět, co chci, jít za tím a nevzdávat se. Pochopila jsem taky, že žiji s mužem, který mě chytne, když mám pocit, že jsem na konci svých sil…, že jsme na to všechno opravdu dva. Taky jsem se naučila trpělivosti, které jsem nikdy neměla mnoho, zjemněla jsem, pochopila, že něha přináší více než tvrdost a přísnost, zjistila, že mohu přijímat druhého a milovat ho, i když s ním nesouhlasím (a to i v případě, že je to moje vlastní máma :)… A spoustu dalšího. A taky to bylo jedno velké kolo práce, emocí, fyzického vypětí, stresu...

Něha přináší více než tvrdost

No, a pak jsem otěhotněla, narodilo se nám první miminko a byl to docela hukot. Změna komplet celého způsobu bytí a žití… můj nejstarší mě naučil vědět, co chci, jít za tím a nevzdávat se. Pochopila jsem taky, že žiji s mužem, který mě chytne, když mám pocit, že jsem na konci svých sil…, že jsme na to všechno opravdu dva. Taky jsem se naučila trpělivosti, které jsem nikdy neměla mnoho, zjemněla jsem, pochopila, že něha přináší více než tvrdost a přísnost, zjistila, že mohu přijímat druhého a milovat ho, i když s ním nesouhlasím (a to i v případě, že je to moje vlastní máma :)… A spoustu dalšího. A taky to bylo jedno velké kolo práce, emocí, fyzického vypětí, stresu...

Ztratila jsem se sama sobě

Prostě postupně se nám takhle narodily tři děti a mezitím ještě jedno, které jsme s láskou zase propustili do nebe. Byl to prostě hukot ty roky a mezitím tím vším jsem najednou zjistila, že nejsem. Ztratila jsem se sama sobě v každodenním praní plínek, utírání zadků, vaření, uklízení…v kolotoči pískovišť, dětí, maminek, pláče, řvaní a radosti. Byla jsem grogy, zapomněla, kdo jsem, co mám ráda, nevěřila si, měla pocit, že nic neumím, nevěděla, k čemu jsem vlastně dobrá na světě... Vztah s mým mužem se scvrkl na organizaci domácnosti, práce, školky, babiček a tak dále. Neměli jsme na sebe čas, sex skoro vymizel. Pro mě taky sex nebýval zrovna téma ke konverzaci a taky jsem se vlastně moc necítila (ale na to jsem přišla až časem). Takže jedno s druhým a byla z toho slušná krize. No, to možná znáte taky. Jenže já jsem akční, většinou nezoufám dlouho a tak i teď jsem pochopila, že nikdo jiný to za mě neudělá. Pochopila jsem, že musím začít u sebe, pokud chci zase být celá a pochopila jsem, že musím začít u sebe, pokud chci žít ve vztahu, který bude ten „žili šťastně až do smrti“. Začala jsem hledat.

A opět to bylo Mohendžodáro, co mě vrátilo život do těla a energii do žil 🙂

Na víkend v té době nikam jet nešlo, kojila jsem a ani jsem na to neměla peníze, energii, nic. Našla jsem docházkové kurzy u nás ve městě. A prošla si základní kurs dvakrát za sebou. Bylo to boží. Pomalu se mi začala obnovovat energie v těle, začala jsem vnímat malé plamínky ženství, své sexuality, lásky v těle….a že to všechno v té době fakt hluboce spalo. Podpořilo mě to v další cestě. Koupila jsem muži k narozeninám víkendový pobyt pro páry, který byl zaměřený na rozvoj sexuality a intimity. Takový jednoduchý, základní, ale pro nás to bylo v tu chvíli velký. Po letech jsme byli spolu někde sami pryč a ještě k tomu to bylo o partnerství a o sexu… a o sexu jinak, než jsme znali. Úplně mě to dostalo. Jak jsem už psala, vždycky mě to zajímalo. Ale nikdy jsem vlastně netušila, co všechno to může přinést, změnit, ulehčit…kolik radosti, hravosti, energie a vášně do života celkově. A taky jsem vlastně nikdy neměla dost odvahy, ta přišla až s mateřstvím.

Prošla jsem pak dalšími kurzy a výcviky, postupně se vrátila k práci při rodičovské dovolené. Začala jsem i profesně pracovat na poli sexuality, intimity a terapie v té oblasti. A abych mohla dělat psychoterapii zaměřenou na tělo a sexological bodywork k tomu, musela jsem si dodělat masérskou rekvalifikaci. Tak to v Čechách prostě je.

Hledala jsem kurs, kde mi bude dobře.
A co jsem našla? No, zase Mohendžodáro 🙂

V Lažánkách se ten rok poprvé konal rekvalifikační kurs na sportovní a rekondiční masáže a druhý týden navazoval další speciální kurs Harmonizačních ženských masáží Mohendžodáro. V tu chvíli jsem si říkala „ok, když už tam jedu, obohatím repertoár dovedností a něco nového se naučím“. Kromě toho se mi líbilo, že je to pro ženy (v té době byly mými klientkami hlavně ženy), že je to celkově harmonizující, relaxační i nabíjející (klientkami byly hlavně unavené maminky malých dětí), a že jsou to masážní terapie, které vycházejí z Mohendžodára, které mě tenkrát zachránilo.

A bylo to boží. Jako fakt!

Takže jednoduše řečeno mě to dostalo a přijela jsem i na navazující kurs Senzuálních ženských masáží a samozřejmě i na Intimní ženské masáže. To, o čem jsem si původně myslela, že bude doplňovat moji terapeutickou práci s lidmi, je nakonec jedním z hlavních pilířů.

Jo, a ať víte…prošla jsem toho ještě spoustu a pořád se učím. (A můj muž taky. To bylo to nejcennější z toho všeho. Že on se rozhodl jít do toho taky, rozvíjet naši intimitu, hrát si a užívat si. Ne všechny ty znalosti a dovednosti, ne to co jsem v sobě uvolnila a změnila (a že toho byla spousta, a že je cesta skrz sexualitu safra rychlá a efektivní), ale to že jsme v tom spolu a že naše děti to mohou mít snadnější.)

A taky jsem zjistila, že vědomá přítomnost v životě,
něha, láska a schopnost hrát si a užívat si každý okamžik,
je pro mě opravdu cenná.

Zjistila jsem, že přítomný, vědomý dotek a pohlazení je lék nad léky. Zjistila jsem, že to je něco, co nám bytostně schází…a toužíme a někdy ani nevíme, po čem to vlastně. Ale když to najdeme, je to jako návrat domů, věřte mi.

To, co jsem se naučila a stále učím, nabízím i vám.
Těší mě, že to co umím, mohu předávat dále,
přinášet lidem více radosti a vášně do života 🙂
Miluju to.

 

O ŽENSKÝCH MASÁŽÍCH MOHENDŽODÁRO

Celý ten proces mě od začátku fascinuje – nejprve energetické odblokování, které vás uvolní…. pak krátká relaxace, která vás dostane do meditativního stavu, abyste si masáž maximálně užila… na to samotná procedura, která je úchvatná jedna vedle druhé (mé tělo se úplně rozplývalo pod doteky mých kolegyň hned od prvního doteku)…nakonec odpočinek, doznění toho všeho.

A třešnička na dortu nakonec
– a to vám neřeknu,
ať se taky máte na co těšit 🙂

Energetické obrazy, které vás nabíjejí po celou dobu procedury, jsou namalované speciálně přímo pro tyto masáže.

Jo, a originální léčivá hudba vytvořená přímo pro ženské masážní terapie...

K tomu masážní terapeutka,
která je milá, krásná, voňavá 🙂
…poslouchá, vnímá, podporuje.…
prostě nebe na zemi.

Milé ženy, užívejte.
Přijďte si vychutnat masáže Mohendžodáro.
Těším se na vás.
Já si to totiž užívám moc.

MÁŠ CHUŤ NĚCO PRO SEBE UDĚLAT?

OBJEDNEJ SE KE MNĚ NA MASÁŽ

Pokud máš zájem o ošetření u mě, vyplň, prosím, nezávazný formulář
a obratem ti na tvůj email přijde můj kontakt a více informací.

Pokud by tomu tak nebylo, napiš na info@sugama.cz.

TĚŠÍM SE NA TEBE!

NAŠE HÝČKÁNÍ MŮŽE ZAČÍT HNED TEĎ!

Přihlas se na on-line Relaxační terapie Mohendžodáro, které jsou pro tebe zdarma.

V pěti on-line setkáních (emailech) ti odhalíme některá tajemství masáží Mohendžodáro. Seznámíš se s jednotlivými procedurami, které Deví nabízejí, zjistíš, co která procedura přináší a jak ti může pomoci.

Při každém setkání ti nabídneme jednu krátkou Relaxační terapii s celým postupem i hudbou. Stačí si jen přečíst návod, pustit hudbu a už můžeš relaxovat v pohodlí svého domova.

PŘIHLAS SE NA ON-LINE RELAXAČNÍ TERAPIE ZDARMA

Poznej tajemné procedury Mohendžodáro
a vyzkoušej si doma Krátké relaxace

Ihned po vyplnění formuláře obdržíš první email, další pak přijdou každý 5. den.
Pokud by ti žádný email nepřišel, napiš nám, prosím, na info@sugama.cz.